Co robimy?

Nabożeństwa

Niedzielne nabożeństwo to główne spotkanie naszej społeczności. Przychodzimy, by wzajemnie się zachęcać, razem uwielbiać Boga śpiewem i modlitwą oraz wysłuchać kazania, które ma pomóc w zrozumieniu Pisma Świętego i w jego praktycznym zastosowaniu w codziennym życiu. Mamy także okazje poznać historie o działaniu Boga w życiu innych ludzi i wspólnie modlić się o nasze potrzeby.

Po nabożeństwie zapraszamy do naszej kawiarenki na aromatyczną świeżo parzoną kawę i pyszne słodkości. W trakcie nabożeństwa odbywa się nauczanie dla dzieci, a raz w miesiącu obchodzimy Pamiątkę Wieczerzy Pańskiej (komunię) pod dwiema postaciami: chleba i wina. Każda osoba bez względu na swoje poglądy, wiek czy pochodzenie jest zawsze u nas mile widziana!

niedziele 10:00

Grupy biblijne

Niedziela to nie wszystko! Pierwszy kościół regularnie spotykał się w domach. To nie były tylko spotkania towarzyskie, ale czas, w którym chrześcijanie razem budowali swoją wiarę.

Idąc za tym przykładem, zapraszamy Cię na grupy biblijne w tygodniu, na których w przyjaznej atmosferze mamy możliwość wzmacniania swojej więzi z Bogiem i sobą nawzajem dzięki rozważaniu Pisma Świętego, rozmowom i modlitwie. W grupie możemy otrzymać zachętę od innych i samemu okazać się wsparciem dla kogoś. Spotkania grup, których data jest podana poniżej, są otwarte dla każdego.

środa 17:00 Pasłęk | czwartek 18:00

DZIECI (0-14)

Pierwsze lata życia dziecka to kluczowy czas na zaszczepienie wartości i postaw, które wydadzą owoc w dorosłym życiu. Dlatego od najmłodszych lat chcemy pomóc dzieciom nawiązać relacje z Panem Bogiem.

Zajęcia w Punkcie Katechetycznym – zwane niekiedy „Szkółką Niedzielną” – to miejsce edukacji biblijnej skierowanej do dzieci w wieku do 14 lat. Spotykamy się w niedziele w trakcie nabożeństwa w trzech grupach wiekowych. Zajęcia zawierają w sobie historię biblijną, twórcze zadania, ćwiczenia oraz gry i zabawy, które pomagają młodym sercom przyswoić Boże prawdy i obietnice

niedziela, w trakcie nabożeństwa

Młodzież (15+)

Młodzi o sobie: Jesteśmy grupą młodych osób, które wiedzą, że w życiu chodzi o coś więcej. Pragniemy budować solidny fundament naszego życia na Jezusie Chrystusie i Słowie Bożym.

Podczas naszych spotkań możemy lepiej poznać Boga i siebie nawzajem. Nie boimy się szukać odpowiedzi na trudne pytania. Mamy czas na modlitwę, szczere rozmowy, ale także dobrą zabawę i smaczne jedzonko. Jesteśmy także zaangażowani w życie naszego kościoła w ramach różnych spotkań i wydarzeń. Chcemy być dla siebie wsparciem i zachętą. Jeśli czujesz się młodo, wpadaj do nas!

Kobiety

W natłoku codziennych spraw i wyzwań spotkania dla kobiet są miejscem, gdzie w spokojnej atmosferze przy dobrym poczęstunku możemy nabrać nowych sił, czerpać inspirację od Boga i siebie nawzajem. Spotykamy się zwykle raz w miesiącu, by rozmawiać, modlić się i wspólnie czytać Słowo Boże. W damskim gronie nie ma znaczenia wiek ani to, czy jesteś panną, mężatką, matką czy babcią. Serdecznie zapraszamy!

poniedziałek, 17:00 (raz w miesiącu)

Mężczyźni

Śniadania dla mężczyzn to nie tylko pyszna jajecznica i dobra kawa, ale przede wszystkim męskie rozmowy wokół Pisma Świętego, wspólna modlitwa i budowanie relacji. Chcemy rozmawiać konkretnie i bez owijania w bawełnę. Spotkanie odbywa się raz w miesiącu i jest adresowane dla wszystkich panów niezależnie od wieku czy stanu cywilnego. Weź ze sobą Biblię i przyjdź, by razem z nami tworzyć braterską społeczność!

sobota, 9:00 (raz w miesiącu)

PRACA CHARYTATYWNA

Chcemy docierać z Bożym przesłaniem i pokazywać Bożą miłość w praktyczny sposób wszędzie tam, gdzie mamy otwarte drzwi. Prowadzimy działania o charakterze charytatywnym wśród lokalnej społeczności i w pobliskich miejscowościach. Mamy kontakt z wieloma rodzinami znajdującymi się w trudnej sytuacji materialnej. Odwiedzamy także regularnie placówki opiekuńczo-wychowawcze.

We wszystkie z tych działań są również zaangażowane zagraniczne grupy i fundacje chrześcijańskie, które są dla nas ogromnym wsparciem. Ponadto od ponad 20 lat uczestniczymy w świątecznym projekcie Gwiazdkowa Niespodzianka prowadzonym przez organizację Samaritan's Purse.

Obozy i konferencje

Elbląska społeczność od wielu lat była gospodarzem wydarzeń o charakterze regionalnym i ogólnopolskim. Przez kilka dekad w naszym zborze odbyło się kilkanaście konferencji, głównie młodzieżowych, oraz ponad 20 wakacyjnych klubów dziecięcych (m.in. w formie półkolonii) dla różnych grup wiekowych.

Najważniejszym cyklicznym wydarzeniem od 2007 roku są coroczne letnie tygodniowe kluby dla dzieci "Elbląg Summer Club" realizowane we współpracy z zagranicznymi partnerami z USA i Irlandii Północnej. Systematycznie organizujemy także letnie i zimowe wydarzenia dla dzieci i młodzieży oraz obozy wędrowne w różnych częściach naszego kraju.
USA, 1-5 lipca
IRL, 29 lipca – 2 sierpnia