O półkoloniach

„Elbląg Summer Camp” to nazwa letnich półkolonii sportowo-językowych dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, które odbywają się przy naszym kościele od 2007 roku. W ciągu niespełna dziesięciu lat wzięło w nich udział ponad 1000 uczestników z Elbląga i okolic. Od początku głównym współtwórcą półkolonii jest grupa z Kentucky (USA) prowadzona przez Kena i Mike’a Parkerów pod nazwą Poland Missions.

Od kilku lat mamy również przywilej współpracowania z grupami misyjnymi z kościołów i chrześcijańskich organizacji z Irlandii Północnej. Pozwala to nam na organizację dwóch turnusów w wakacje, a od 3 lat również cyklicznych półkolonii zimowych we współpracy z organizacją Hope For Youth Ministries z Irlandii Północnej.  Oprócz własnej kadry korzystamy również z pomocy polskich wychowawców pochodzących z różnych części naszego kraju.

Możliwość nauki i podszlifowania języka angielskiego, ciekawe warsztaty, a przy tym radosna atmosfera w kontekście zrozumiałego w swej formie przekazu prawd biblijnych tworzą szerokie pole do nawiązywania nowych relacji i sprawiają, że dzieci nie mogą się już doczekać kolejnych wakacji i przyjazdu przyjaciół z zagranicy.

Przy organizacji półkolonii współpracujemy również z Bursą Szkolną nr 2 przy ul. Pułaskiego, która udostępnia bazę noclegową dla gości oraz stołówkę, a także Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym przy ul. Saperów, z którego boisk możemy korzystać podczas warsztatów sportowych.

Turnusy letnie w 2020 roku:

29 czerwca – 3 lipca (z grupą z USA)

20 lipca – 24 lipca (z grupą z Irlandii Północnej)

Zapraszamy dzieci i młodzież od 7 do 13 lat. Koszt jednego turnusu będzie wynosić 80 zł. Zgłoszenia: od maja