O półkoloniach

INFORMACJA O PÓŁKOLONIACH 2020

TURNUS AMERYKAŃSKI
Z przykrością informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa pierwszy turnus półkolonii (z Amerykanami) został przełożony na późniejszy termin. Data nie jest jeszcze znana, ale gdy tylko otrzymamy stosowną wiadomość od Amerykanów zostanie opublikowana na naszej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że uda im się jeszcze przyjechać w czasie letnich wakacji 2020.

TURNUS IRLANDZKI
Termin drugiego turnusu (z grupą z Irlandii Północnej) pozostaje na razie bez zmian – 20-24 lipca. Jednak przyjazd grupy z Irlandii jest również uzależniony od możliwości podróżowania po Europie w okresie letnim. Rejestracja rozpocznie się po ogłoszeniu daty otwarcia granic i wznowieniu międzynarodowych połączeń lotniczych.

DODATKOWE INFORMACJE
Informujemy również, że jeśli tegoroczne półkolonie dojdą do skutku, to przybiorą formę letnich rekolekcji i będą odbywać się w budynku kościoła przy ul. Bema 55a przy zachowaniu wszelkich norm sanitarnych zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia. Informacje będziemy podawać na bieżąco na naszej stronie www oraz profilu na Facebooku.


HISTORIA

“Elbląg Summer Camp” to nazwa letnich półkolonii sportowo-językowych dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, które odbywają się przy naszym kościele od 2007 roku. W ciągu niespełna dziesięciu lat wzięło w nich udział ponad 1000 uczestników z Elbląga i okolic. Od początku głównym współtwórcą półkolonii jest grupa z Kentucky (USA) prowadzona przez Kena i Mike’a Parkerów pod nazwą Poland Missions.

Od kilku lat mamy również przywilej współpracowania z grupami misyjnymi z kościołów i chrześcijańskich organizacji z Irlandii Północnej. Pozwala to nam na organizację dwóch turnusów w wakacje, a od 3 lat również cyklicznych półkolonii zimowych we współpracy z organizacją Hope For Youth Ministries z Irlandii Północnej.  Oprócz własnej kadry korzystamy również z pomocy polskich wychowawców pochodzących z różnych części naszego kraju.

Możliwość nauki i podszlifowania języka angielskiego, ciekawe warsztaty, a przy tym radosna atmosfera w kontekście zrozumiałego w swej formie przekazu prawd biblijnych tworzą szerokie pole do nawiązywania nowych relacji i sprawiają, że dzieci nie mogą się już doczekać kolejnych wakacji i przyjazdu przyjaciół z zagranicy.

Przy organizacji półkolonii współpracujemy również z Bursą Szkolną nr 2 przy ul. Pułaskiego, która udostępnia bazę noclegową dla gości oraz stołówkę, a także Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym przy ul. Saperów, z którego boisk możemy korzystać podczas warsztatów sportowych.